ENG 1 – AKTIVACIJA NALOGA ZA POLAGANJE ELEKTRONSKOG KOLOKVIJUMA – VAŽNO!

Da biste mogli da pristupite izradi elektronskog kolokvijuma treba da ispunite sledeće korake:

I Aktivacija studentskog naloga (FON-ove imejl adrese)

1. Preduslov za pristup e-learn sistemu je aktivan FON-ov studentski nalog (imejl adresa);
  2. Studenti koji do sada nisu aktivirali svoj studentski nalog mogu pronaći uputstvo o aktivaciji ovde: https://modernizacija.fon.bg.ac.rs/tutorials/fon-nalog/student-activation;
  3. U slučaju da ne možete da se setite šifre za studentski nalog (imejl adresu) ili imate neke druge probleme sa studentskim nalogom,  treba da se obratite Računskom centru FON-a.

II Aktivacija naloga za Moodle platformu (e-learn.fon.bg.ac.rs)

1. Kada pristupite FON-ovoj imejl adresi, dobićete imejl sa uputstvom za aktivaciju naloga za Moodle; Ukoliko nemate imejl u primljenim porukama, proverite da nije otišao u spam.
  2. Pratite uputstva iz imejla;
  3. Kada pristupite Moodle platformi, proverite da li vam među predmetima stoji Engleski 1;
  4. U slučaju problema sa aktivacijom naloga za Moodle ili u slučaju da prilikom pristupa ne stoji predmet Engleski 1, obratite se na jelena.plecas@fon.bg.ac.rs.

III Kolokvijum će moći da polažu samo studenti koji budu ispunili prethodne korake i koji u terminu kolokvijuma budu znali parametre za pristup Moodle sistemu (korisničko ime i lozinku).