Predlog tema diplomskih radova – 2014/15.

S obzirom na sve veći broj zainteresovanih da urade diplomski rad iz oblasti jezika ili stranog jezika struke, obaveštavam vas da pri predlaganju teme treba povezati savremena jezička pitanja i jezičku problematiku sa oblašću koju studirate na fakultetu.

PREDLOG TEMA DIPLOMSKIH RADOVA (2014/15)

1. Nove tehnologije i njihov uticaj na jezičku komunikaciju

2. Jezička komunikacija i ljudski faktor u sprovođenju ISO standarda

3. Multinacionalne kompanije – uloga i značaj jezika u komunikaciji

4. Jezička komunikacija u bankama u funkciji povećanja efikasnosti finansijskog odlučivanja

5. Multilingvizam u EU i njegova uloga u menadžmentu ljudskih resursa

6. Organizaciona kultura, višejezičnost u multinacionalnim kompanijama i uticaj na zaposlene

7. Uloga menadžmenta ljudskih resursa u multlingvalnom radnom okruženju zemalja EU

8. Interkulturalni menadžment – uloga i značaj jezika u komunikaciji

9. Jezičke i kulturne barijere u poslovnoj komunikaciji

10. Jezički diverzitet i multikulturalnost u međunarodnim komanijama

11. Menadžment u obrazovanju – studija slučaja: Kako upravljati školom za učenje stranih jezika

12. Savremene tehnologije i učenje stranih jezika

13. Uloga (engleskog) jezika u upravljanju znanjem

Molim da predlog tema za diplomski rad pošaljete mejlom na adresu: gordanam@fon.bg.ac.rs ili dodjete u terminu konsultacija u kabinet 504.

dr Gordana Jakić, docent